Půjde to bez dat! Vodafone od 6. listopadu 2020 umožní životně důležitým aplikacím provoz bez dat.  Vodafone pro své zákazníky spouští nový  bezplatný pas – Pass for Good, díky kterému nebudou veřejně prospěšné aplikace jako Záchranka, eRouška a aplikace Bright Sky pro řešení domácího násilí,  spotřebovávat mobilní data.

“Jsem moc ráda, že aplikace Bright Sky  je zařazena jako jedna z prvních do Pass for Good. Důležitost vidím v tom, že tato aplikace je určena pro oběti domácího násilí, případně i pro širokou veřejnost, která se může dozvědět,  jak pomoci někomu v okolí,” řekla na tiskové konferenci PhDr. Branislava Marvánová Vargová, vedoucí služby odborné sociální poradenství organizace ROSA – centrum pro ženy.

“Víme, že zvýšená izolace, ve které teď všichni žijeme, může být pro oběti domácího násilí  velmi riziková a znesnadňovat jim přístup k pomoci a podpoře, kterou potřebují. Právě tato aplikace je velmi dobrým nástrojem pro získání  informací, kontaktů na pomáhající organizace a spoustu dalších užitečných věcí. Vzhledem k tomu, že většina lidí nyní pracuje z domova, děti se učí online z domova, data lítají velmi rychle. A je velmi dobře, že tímto krokem Vodafone usnadňuje  přístup k velmi důležitým informacím, které mohou skutečně zachránit život,” podpořila krok Vodafone Branislava Marvánová Vargová.

Zákazníci sVodafone si mohou od 6. listopadu v samoobsluze zdarma aktivovat Vodafone Pass for Good a aplikace, které jsou prospěšné společnosti, tak mohou využívat, aniž by konzumovali data ze svého datového balíčku. Toto datové zvýhodnění platí též pro aplikaci Bright Sky, která v Česku pomáhá při řešení domácího násilí už více než 1 500 uživatelům.

Je to skvělá iniciativa, zejména v této době, kdy se kvůli uzavření společnosti a větší izolaci lidí poptávka po informacích a službách pro oběti domácího násilí zvyšuje,“ říká Branislava Marvánová Vargová z organizace ROSA – centrum pro ženy, z.s.

Vodafone Pass For Good významně pomůže i nedávno uvedené novince v aplikaci Záchranka, která spustila možnost video přenosu na linku 155 přímo z místa nehody či jiné události..