Násilí na ženách se týká nás všech. Proto nezisková organizace ROSA – centrum pro ženy, která se zaměřuje na pomoc ženám obětem domácího násilí, připravila preventivní osvětovou kampaň  zaměřenou tak trochu netradičně – na muže. Většina mužů se násilí na ženách nedopouští a je důležité, aby byl slyšet právě jejich hlas a jasný postoj k tomu, že násilí netolerují, nebagatelizují a není jim lhostejné. Ke změně společenského klimatu a zastavení tolerance násilí na ženách je potřeba, aby muži vykročili z komfortní zóny neutrálního postoje a mlčení, vymezili se proti násilí na ženách a stali se tak součástí řešení.

Pomocí výrazných mužských osobností veřejného života chceme apelovat na muže, aby nezůstávali stranou. Náš projekt je má motivovat muže, aby byli všímaví, aktivní a aby byli ostatním příkladem.

Nyní se můžete připojit i vy! Svůj postoj k násilí na ženách, domácímu, partnerskému násilí můžete vyjádřit i vy. Můžete být #mužiprotinásilí. Budeme rádi za každého odvážného muže, který se postaví veřejně proti násilí. Můžete nám na info@rosacentrum.cz poslat svoji fotografii a větu o 120 znacích podporující kampaň, vytvoříme vám post v grafické úpravě kampaně.

Kontaktovat nás můžete i prostřednictvím FB stránek (a messengeru) ROSA centrum pro ženy StopnasiIi.cz, na Instagramu @rosacentrum
Galerii všech doposud zapojených mužů najdete na stránkách kampaně: