Název projektu stopnasili.cz
Podpořili Nadační fond AVAST
Období realizace Q4 2017

ROSA – centrum pro ženy, si zakládá na tom, že je aktivní v oblasti osvěty a prevence násilí ve vztazích. Pravidelně pořádáme semináře a přednášky na středních školách. Každý třetí student nebo studentka nějaké zkušenosti s násilím má. Je důležité zaměřit se na násilí v rámci prevence už od počátku, prvních vztazích, kteří mladí lidé navazují.

Je nutné mluvit o tom, co do zdravého vztahu nepatří a co dělat, když se ve vztahu objeví násilí. Díky podpoře NF Avast jsme mohli předat naše zkušenosti mnohem širší cílové skupině díky podpoře na webových stránkách www.stopnasili.cz a na FB ROSA.

V rámci projektu jsme publikovali od poloviny října do prosince 2017 preventivně zaměřené texty na stránkách www.stopnasili.cz    a sdíleli je placeně na facebooku. Zaměřili jsme se na to, jak násilné vztahy začínají, jak rozpoznat agresora, co je pro ně typické .

Zvedla se sledovanost FB, návštěvnost webové stránky, v posledním čtvrtletí roku 2017 narostl počet konzultací v poradně, telefonátů, dotazů přímo přes FB a také na přímém internetovém poradenství poradna@rosacentrum.cz. což vzneslo nároky na sociální pracovnice organizace, ale jsme rádi, že roste počet těch, kteří najdou odvahu vyhledat pomoc a opustit nekončící kruh násilí.

Potěšil nás i počet těch, kteří texty sdíleli. Děkujeme za podporu Nadačnímu fondu AVAST.

PODPORUJÍ NÁS