Název projektu Bright Sky CZ
Podpořili Nadace Vodafone
Období realizace 2019-2020

Bright Sky CZ je bezplatná mobilní aplikace, která poskytuje podporu a informace každému, kdo se nachází v násilném vztahu, nebo těm, kdo se obávají o někoho ze svého okolí. ROSA se stala garantem této aplikace. Mobilní aplikace Bright Sky CZ vznikla v roce 2019 díky Nadaci Vodafone ČR v rámci grantu Technologie pro společnost. Svým uživatelům umožňuje po zadání oblasti, směrovacího čísla nebo momentální polohy vyhledat nejbližší pomoc. Kromě kontaktů nabízí aplikace také krátký dotazník, sloužící ke stanovení míry bezpečí nebo naopak ohrožení ve vztahu, informace o formách násilí, o možnostech pomoci, o tom, co je třeba mít na paměti, pokud se oběť rozhodne odejít z nebezpečného vztahu, nebo jak nejlépe pomoci známé, kamarádce, příbuzným, pokud se stanou obětí domácího násilí.

Pomocí Bright Sky CZ lze také vest záznamy o násilných incidentech, aniž by informace zůstávaly uloženy na použitém zařízení. Uživatelé mohou incidenty dokumentovat formou textových, audio, video nebo fotografických záznamů, které se ukládají do bezpečného digitálního deníku. Ten pak lze využít jako důkazní materiál pro policejní intervenci a stíhání pachatele. Aplikace je zároveň určena specializovaným i nespecializovaným poradnám a dalším organizacím, jakož i všem, kdo hledají informace o tématech spojených s domácím násilím, jako jsou online bezpečí, stalking a obtěžování a sexuální násilí.

Aplikace Bright Sky CZ je pro zařízení Android k dispozici od roku 2020 v obchodě Google Play a pro zařízení se systémem iOS na Apple App Store.

Další informace o bezpečí a bezpečné komunikaci najdete na stránkách stop násilí

PODPORUJÍ NÁS