Název projektu Azylový dům pro ženy oběti násilí není jen střecha nad hlavou
Podpořili Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
Období realizace 2017

Poskytování kvalitních služeb v azylovém domě s utajenou adresou, které znamená nejen ubytování ženám obětem domácího násilí a jejich dětem, ale i komplexní práci se ženami oběťmi domácího násilí (socioterapeutická, sociálně právní včetně práce dětské psycholožky, psycholožky a právničky).  Zároveň i zlepšení prostředí obnovou vybavení azylového domu zakoupením nových paland, matrací, koberců, pračky, ledničky, sušičky, komod a skříní do pokojů a zásobních skříní do kuchyně . Cílovou skupinou jsou ženy oběti domácího násilí a jejich děti.

Kapacita azylového bydlení je  celkem 35 lůžek (azylový dům a 2 byty), vzhledem k dlouhodobosti řešení situace žen – obětí domácího násilí, ročně azylový dům pomůže cca 25 ženám a 35 dětem. Služba poskytla v roce 2016 pomoc 24 ženám obětem domácího násilí a jejich 33 dětem.  Klientkám jsou   kromě ubytování a možnosti přípravy stravy poskytovány sociálně právní, sociálně terapeutické, individuální psychologické, právní, herní terapie a muzikoterapie pro děti. 

Od roku 1998 do konce roku 2016  azylové ubytování pomohlo  celkem  350  ženám a 420 dětem.  Projekt podpořil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

PODPORUJÍ NÁS