ROSA – centrum pro ženy otevřela díky spolupráci s Městskou částí Praha 2 krizový byt pro ženy, ohrožené bezprostředně na životě a zdraví násilným partnerem. Příjem na krizový pobyt je možný zatím jen v rámci denní pracovní doby centra ROSA, a to od 9 hodin, v pondělí a úterý do 18, ve středu a čtvrtek do 16 a v pátek do 14 hodin.  Pro přechod do režimu s dostupností 24/7  je ještě potřeba přijmout a zaškolit 6 sociálních pracovnic  krizové pomoci, které se budou od června ve službě střídat.

Pobytová služba krizového centra ROSALIN zahrnuje 4 krizová lůžka pro oběti domácího a genderově podmíněného násilí (a jejich děti). Přijímány budou vysoce ohrožené oběti z celé ČR. Krizový pobyt je poskytován bezplatně na dobu 7 dnů. Součástí krizové pomoci je nejen ubytování ale i krizová intervence, sociálně psychologické poradenství, zajištění potravinové pomoci atd. Je to totiž služba, do které přicházejí ženy okamžitě, třeba jen s taškou a dětmi v ruce, může je přivézt policie, poslat OSPOD. Službu ale samozřejmě mohou vyhledat i samy, stačí zavolat na bezplatnou linku 800 60 50 80.

První krizový byt je sice maličký o velikosti 1+kk, ale je dobře dostupný MHD, je nově zařízený, má 4 lůžka (2 palandy), zařízenou kuchyňku i vybavení a koupelnu se sociálním zařízením.

Odkaz na VIDEO

Suppoted by a Grant from the peoples of Norways
Podpořeno grantem z Norských dondů

MAPA PRACOVIŠTĚ

PODPORUJÍ NÁS