Díky podpoře  Nadace Vodafone jsme získali velmi potřebnou pomoc, a to na celý rok  odborníka na oblast IT a řízení, který vede projekt Rosa Digitalization.

V roce 2019 projekt musí usilovat o nové bezpečnější a efektivnější zavedení technologií v oblastech interní a externí komunikace s důrazem na zabezpečení. ROSA pracuje z hlediska bezpečí s rizikovou skupinou žen a jejich dětí ohrožených násilím, spravuje citlivé osobní údaje, některé z nich v rámci řízení poskytuje Policii ČR a soudům. Většina žen (98 %), obětí násilí, které v Rose hledají pomoc, zažívá psychické násilí,  90% vydírání, 82% kontrolu, 74% fyzické násilí, 15% stalking.  S útoky se setkává i samotná organizace, která s touto cílovou skupinou pracuje.  Mezi časté útoky patří nevyžádána pošta, výhrůžky  po e-mailu ze strany agresivních partnerů klientek, které už šetřila policie jako stalking.  Klientky ohrožuje sledování mailů, telefonů jejich násilnými partnery, vyhledávání místa pobytu, vystupování jejich jménem na FB.

Co od projektu očekáváme? Agilní přístup řízení, technologické inovace, zaškolování s prací s novými technologiemi včetně školení základních pravidel agilního řízení, práce se social marketingem, návrh úspornějších IT řešení. Rok jinak je skvělá možnost získat na čas odborníka pro oblast, která je pro nás nyní velmi důležitá pro další existenci, rozvoj a pomoc obětem, kterou poskytujeme.

Jsme financováni především dotacemi na sociální služby, které poskytujeme, na oblast IT nezískáváme potřebnou podporu.

MAPA PRACOVIŠTĚ

PODPORUJÍ NÁS