Název projektu Stopnasili.cz
Podpořili AVON, Cittadella
Období realizace 2016

Preventivně zaměřený web stopnasili.cz je realizován s cílem poskytnout ženám obětem odvahu hledat odbornou pomoc, podporovat je a jejich blízké při řešení domácího násilí. A také podpořit veřejnost k zcitlivění k problematice domácího násilí. Sdělením pro veřejnost je i odmítnutí násilí, které by mělo být neakceptovatelné pro všechny.

Jedině včasná informovanost a prevence vedou ke snížení rizika útoků a včasného nalezení potřebné pomoci. Pro ženy, oběti domácího násilí, je zásadní získat včas informace o tom, jak se domoci svých práv, o bezpečnostním plánování pro případ rozchodu nebo rozvodu s násilným partnerem.

Riziko napadení a zranění v násilných vztazích v této fázi vztahu nebezpečně narůstá.  Chceme proto ženy zažívající násilí, jejich kamarády, známé, příbuzné, jejich sousedy, spolupracovníky, informovat prostřednictvím kampaně o násilí, jeho projevech, možnostech podpory a pomoci.  Výstupem projektu budou nové letáčky a brožurky, videa a preventivně zaměřená kampaň na stránkách stopnasili.czrosacentrum.cz  a na FB stránkách Rosy @rosacentrum.cz .

V rámci projektu jsme již například se společností Cittadella natočili videa o  službách pro oběti násilí, aby neměly strach se svěřit a přijít, vyhledat pomoc, co mohou čekat v poradně a v azylovém domě:

Z důvodů ochrany soukromí YouTube je potřeba načíst vaše oprávnění. Pro více informací prosím navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.

Přijímám

Z důvodů ochrany soukromí YouTube je potřeba načíst vaše oprávnění. Pro více informací prosím navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.

Přijímám

Preventivní kampaň na FB  „Zastavte násilí ve vztazích“  bude pokračovat od polovina března až konec května 2020  s pomocí krátkých  videí, textů a fotografií za podpory společnosti AVON prostřednictvím ČŽL.

PODPORUJÍ NÁS