ROSA vydala novou publikaci s titulkem A já jsem ho milovala. Obsahuje skutečné příběhy našich klientek, které nám daly svolení se zveřejněním. Tyto příběhy jsou pro naše současné klientky, pomáhající i veřejnost nesmírně důležité, protože kombinují  úlevné uvědomění ve smyslu “nejsem v tom sama”, naději, že “se to dá zvládnout” a inspiraci “tohle by mi taky mohlo pomoci”.  Popsané příběhy jsou upřímné zpovědi, které mají pro vyprávějící terapeutický účinek. Když už si hrdinky našich příběhů musely sáhnout na dno, což se změnit nedá, mohou své zkušenosti předat a třeba navést jinou ženu, aby neopakovala stejné chyby nebo nefunkční postupy. Odborné sociální poradenství v organizaci ROSA je založené na principu “žena pomáhá ženě”.

/wp:paragraph wp:paragraph

Publikace A já jsem ho milovala  je esencí tohoto  přístupu, obohacenou o rozměr, že pomáhající se může stát každá z nás.  Tato publikace navázala na úspěch souboru příběhů, vydaných v roce 2003 pod názvem “Přežila jsem… Výpovědi týraných žen”. Tato publikace vynikla mezi všemi svým úspěchem u klientek. Neměli jsme  již k dispozici žádný výtisk, přitom potřeba povzbudit, dodat sebedůvěru a pocit, že se dá násilný vztah ukončit, je pořád nesmírně aktuální. Klientky potřebují slyšet, že představa života bez násilí je reálná. Projekt  umožňuje i “obyčejným” ženám, aby v pozitivním smyslu ovlivnily život dalších žen. Je to projekt, pomáhající jak našim současným klientkám, tak umožňující našim bývalým klientkám, aby se se svými životními  zkušenostmi lépe vyrovnaly. Publikace je plná bolesti, ale i porozumění, naděje a  sebepřijetí.

/wp:paragraph wp:paragraph

Projekt, díky kterému jsme mohli knížku vydat, podpořil Nadační fond AVAST v rámci výzvy Spolu se zaměstnanci.   Děkujeme.

/wp:paragraph wp:paragraph

 

/wp:paragraph ]]>